Haber

Filipinler’de su altında kalan 67 kişi kurtarıldı

MANİLA, 3 Ağustos (Xinhua) — Filipinler Sahil Güvenliği Perşembe günü öğleden sonra Luzon adasının güneyindeki Quezon eyaleti açıklarında yarısı sular altında kalan feribottaki 67 kişinin tamamının kurtarıldığını duyurdu.

Sahil güvenlikten yapılan yazılı açıklamada, 60 yolcu ve 7 mürettebatı taşıyan feribotun, Quezon eyaletine bağlı Polillo adası yakınlarında seyir halindeyken yerel saatle 13.00 sıralarında “yarısı su altında” battığı belirtildi.

Tüm yolcuların güvenli bir yere götürüldüğünü ve fiziki durumlarının iyi olduğunu açıklayan sahil güvenlik, herhangi bir can kaybı veya can kaybının bildirilmediğini duyurdu.

Yerel saatle 10:00’da Quezon eyaletinin Patnanungan kasabasından kalkan feribot, kazanın meydana geldiği sırada eyaletteki Real kasabasına gitmek için aynı güzergah üzerindeydi. Yerel basın daha önce teknede yaklaşık 70 kişinin olduğunu bildirmişti.

Sahil güvenlik, yolcuların ve mürettebatın son varış noktalarına transfer edilmeyi beklediklerini söyledi.

Takımadalarda sık sık meydana gelen fırtınalar, teknelerin yetersiz bakımı, aşırı kalabalık ve güvenlik düzenlemelerinin uygulanmaması nedeniyle feribot kazaları sık sık meydana gelir.

Geçen hafta, Manila’nın doğusundaki Rizal eyaleti açıklarındaki Laguna de Bay gölünde geçen hafta alabora olan ve yaklaşık 70 kişi taşıyan maksimum 42 kişilik bir yolcu teknesi alabora olmuş, 27 kişi hayatını kaybetmişti. ¦

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu