Haber

Birleşik Arap Emirlikleri Büyük Bir Devrimin Eşiğinde: Kumarhaneler Yasal Olabilir!

Birleşik Arap Emirlikleri’nde oyun tesisinin kurulacağının duyurulmasının ardından ülkedeki oyun sektörünü düzenlemek üzere federal bir organ kuruldu. Bloomberg’de yer alan habere göre bu durum BAE’nin kumarhaneyi yasallaştırmasının önünü açabilir…

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), oyun endüstrisini düzenlemek için federal bir organ kurarak ülkenin kumarhaneleri yasallaştıran ilk Körfez ülkesi olmasının önünü açtı.

Devlet basınında çıkan haberlere göre, milli piyango ve ticari oyunlara yönelik dünya lideri bir düzenleyici çerçeve sunmak üzere yeni otorite kuruluyor.

Bu yılın başlarında üst düzey hükümet yetkilileri Bloomberg’e kumara izin verilmesi yönünde yakın zamanda bir planın olmadığını söyledi ancak konuya aşina olan kumarhane operatörleri, danışmanlar ve avukatlar erken görüşmelerin yapıldığını ve bir değişikliğin düşünüldüğünü söylüyor.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli oyun ve otelcilik analisti Angela Hanlee’ye göre BAE, yılda 6,6 milyar dolar kadar oyun geliri elde edebilir ve Singapur’u geçebilir.

BAE’de kumara izin vermek aslında yasa dışıdır ve bunu yapanlar para cezası veya iki yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Dolayısıyla ülkede kumara izin verilmesi büyük bir değişiklik olabilir.

meramajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu